Większy iPhone SE 2 Plus pojawi się w 2021 roku

W zeszłym roku klienci Aldi mogli kupić znacznie prostsze urządzenie za mniej niż 100 euro. Oto nasz raport z testu. 

Nowy model Medion oferuje wiele funkcji, które są już znane z innych uznanych producentów inteligentnych domów. Medion MD 18861 łączy się z domowym WiFi i można nim sterować za pomocą aplikacji (na iOS lub Android).

W aplikacji "Strefy tabu" ustalić

Umożliwia to również lepszą nawigację i inteligentne planowanie sprzątania, ponieważ robot próżniowy za pomocą czujników laserowych tworzy mapę mieszkania, a następnie systematycznie jeździ po okolicy. Użytkownik może określić na mapie, gdzie robot ma sprzątać. Aby wykluczyć obszary z czyszczenia, może narysować wirtualne granice.

Jednak aplikacja zapisuje tylko jedną kartę. Dlatego odkurzacz automatyczny nadaje się tylko do czyszczenia jednego piętra i mniej dla całego domu. Poszczególne pomieszczenia powinny być również łatwo dostępne dla robota próżniowego. Przeszkody, takie jak wysokie progi, mogą zniweczyć zalety aplikacji. 

W idealnym przypadku robot może objąć cały obszar do wyczyszczenia w jednym przejściu. Jak podaje producent, bateria wystarcza na dwie godziny. To, czy wystarczy za jednym razem wyczyścić duże mieszkanie, zależy w dużej mierze od inteligentnego planowania trasy i mocy ssania. 

Ładowanie trwa kilka godzin

W dużym mieszkaniu może być konieczne zatrzymanie się przy stacji ładującej. Proces ładowania trwa kilka godzin. Podobno jednak robot automatycznie wznawia czyszczenie od miejsca, w którym zostało przerwane. 

Dzięki wysokości zaledwie dziewięciu centymetrów MD 18861 można z łatwością wcisnąć pod sofy i szafki. Główna szczotka i dwie obrotowe szczotki boczne wychwytują kurz i brud. Pojemnik na zanieczyszczenia mieści do 0,6 litra i musi być regularnie opróżniany i czyszczony.

Medion MD 18861 robi dobre wrażenie na papierze. Jednak rzeczywistej wydajności czyszczenia nie można odczytać z danych technicznych. Nie podano również żadnych informacji na temat objętości. Innym ważnym aspektem – zwłaszcza w przypadku urządzeń z dostępem do Internetu – byłyby kwestie bezpieczeństwa danych. Ten temat jest zaniedbywany przez wielu tanich producentów, ostrzega firmę AV-Test. 

Słabe połączenie WiFi

Na prośbę serwisu t-online.de producent poinformował również, że urządzenie nie obsługuje sieci WiFi o dwuzakresowym paśmie częstotliwości lub 5 GHz. Zamiast tego robot próżniowy Medion może korzystać tylko z mniej wydajnego pasma 2,4 GHz. Nie jest to już aktualne i stanowi prawdziwą wadę w obszarze inteligentnego domu, ponieważ połączenie bezprzewodowe jest często zakłócane. 

Porady dotyczące zakupów: Najlepsze roboty próżniowe dla Twojego domu Szpieg w mieszkaniu: Kiedy robot próżniowy staje się zagrożeniem dla bezpieczeństwa Technologia i jej ograniczenia: dlaczego nie należy pozwalać robotom odkurzającym samodzielnie sprzątać

Doświadczenie pokazuje, że takie urządzenia często mają problemy z ustanowieniem stabilnego połączenia z siecią WLAN. Rezultatem są awarie aplikacji oraz problemy z konfiguracją i zgodnością. 

Pod względem ceny Medion MD 18861 podbija luksusowe modele uznanych producentów, takich jak Roomba. Za 300 euro kupujący mogą znaleźć wiele atrakcyjnych modeli klasy średniej z porównywalnym wyposażeniem. Jeśli chcesz zaoszczędzić, przyjrzyj się modelom markowych producentów z poprzednich lat. Już teraz oferują te same funkcje, co nowy robot Medion. Zaleta: doświadczenia i raporty z testów są już dostępne dla tych urządzeń, dzięki czemu porównanie jest łatwiejsze. 

Wykorzystane źródła: komunikat prasowy Medion

We wtorek berlińska policja ponownie szukała zaginionej Rebeki. Wraz z THW, oficerowie wycelowali w kawałek lasu nad jeziorem Wolziger.

Zaginiona Rebecca: Poszukiwanie na dużą skalę w Brandenburgii
Seria zdjęć składająca się z 16 zdjęć

Poszukiwania zaginionej Rebeki trwają nadal nad jeziorem Wolziger w Brandburgu. Policja potwierdziła t-online.de. Obszar w pobliżu lasu w Rieplos w Brandenburgii jest przeszukiwany przez organizację pomocy technicznej. Policja nie mogła potwierdzić na stronie t-online.de, czy nowe wskazówki skłoniły wydział zabójstw do ponownego użycia tego narzędzia. Poszukiwania w Brandenburgii, położonej 50 kilometrów na południowy wschód, nadal trwają. 

Wieczorem policja chwilowo wstrzymała poszukiwania. Po zmroku technicy kryminalistyczni opuścili las w pobliżu Rieplos w pobliżu autostrady między Berlinem a Frankfurtem nad Odrą, jak poinformowali fotografowie na miejscu. Technische Hilfswerk (THW) również się spakował. Policja nie mogła powiedzieć, czy poszukiwania będą kontynuowane w środę. 

Berlińska policja szuka zaginionych 15-latków
Seria zdjęć składająca się z 8 zdjęć

Galeria zdjęć: Tak policja szuka zaginionej Rebeki

 Funkcjonariusze policji kryminalnej i psy poszukiwawcze byli w zeszłym tygodniu w kilku miejscach w pobliżu obszaru poszukiwań w pobliżu Storkow.https://yourpillstore.com/pl/chlorogenic/ Warto również zbadać pobliskie Wolziger See i jego brzegi.

THW doradza policji 

Według policji na służbie było tam 25 osób: dwanaście z THW, a także członkowie komisji ds. Zabójstw, technicy medycyny sądowej i opiekunowie psów z trzema psami tropiącymi ciała i jednym psem poszukiwawczym. THW zrobił "Specjalna technologia" powiedziała rzeczniczka policji. Ale nic o tym nie mów. "Chodzi o to, aby wymienić pomysły i zobaczyć, gdzie można ponownie intensywnie spojrzeć. THW ma inne doświadczenia niż nasi ludzie."

(Źródło: t-online)

Czasami ludzie THW byli na zewnątrz z łopatami i grabiami w lesie w pobliżu Rieplos i wokół niego. Po południu postawili tam też rodzaj małego pawilonu. Według informacji niemieckiej agencji prasowej Technische Hilfswerk (THW) również ma przy sobie łodzie do użytku na jeziorze, policja tego nie potwierdziła. Jest jednak jasne, że jezioro musi zostać uwzględnione w wyszukiwaniu, powiedział.

W zeszłym tygodniu sto osób bezskutecznie szukało 15-letniej dziewczynki w lesie niedaleko Storkow przez trzy dni. Policja i prokuratorzy uważają, że została zabita. Za podejrzanego uważa się szwagra nieletniego. 27-latek przebywa w areszcie.

Nowe wskazówki doprowadziły do ​​obszaru poszukiwań

Mówi się, że informacje od ludności dotarły do ​​obszaru w pobliżu autostrady między Berlinem a Frankfurtem nad Odrą. Podejrzany szwagier samochodu 15-letniej dziewczynki został zatrzymany na autostradzie w dniu zaginięcia i pojutrze. 

Zaginiona Rebecca z Berlina: proces byłby możliwy bez ciała znalezionego Rebecca zniknął z domu: "Tak naprawdę nic się tu nigdy nie dzieje"Sprawa Rebeki: lista zaginionych nastolatków jest długa

 Rebecca zniknęła około trzech tygodni temu. Ostatnio przebywała w mieszkaniu swojej siostry i szwagra. Policja zakłada, że ​​dziewczyna nie wyszła z domu i została tam zabita. Ponieważ samochód szwagra, Niemca, został zarejestrowany w Brandenburgii w dniu zaginięcia i nazajutrz, policja poprosiła o wskazówki, których otrzymano setki.

Wykorzystane źródła: własna agencja badawcza dpa

Apple zaprezentuje w przyszłym roku nowego iPhone’a, to jasne. Jak to będzie wyglądać, ale jeszcze nie teraz. Jeden z analityków sugeruje, że można dokonać poważnej zmiany.

LG G8X ThinQ w teście
Seria zdjęć składająca się z 11 zdjęć

Według analityka Apple, Ming-Chi Kuo, w 2020 roku jak zwykle nie pojawią się trzy nowe modele iPhone’a, ale pięć. A od 2021 roku model iPhone’a pojawi się nawet bez złącza Lightning.

Cztery smartfony OLED

Cztery z pięciu nowych modeli w przyszłym roku powinny otrzymać wyświetlacz OLED zamiast wyświetlacza LC. Ekrany te składają się częściowo ze związków organicznych i mogą bezpośrednio nadawać kolory. Z drugiej strony wyświetlacze LCD wymagają dodatkowego filtra koloru. Dlatego wiele telewizorów korzysta obecnie z technologii OLED.

Nowe iPhone’y będą dostępne na rynku w czterech różnych rozmiarach od 5,4 do 6,7 cala. Powinny też obsługiwać 5G. Kolejna różnica między modelami: technologia aparatu. Według analityka Ming-Chi Kuo, podwójny aparat zostanie zainstalowany w mniejszych modelach iPhone’a, a aparat z potrójnym obiektywem i trójwymiarową kamerą do głębi w większych modelach. Może to sprawić, że aplikacje rzeczywistości rozszerzonej (AR) będą działać lepiej.

Koniec złącza Lightning?

Oprócz smartfonów z diodami OLED zapewne nie zabraknie też smartfona z wyświetlaczem LC. Powinien to być iPhone SE 2. Tutaj możesz przeczytać więcej na ten temat. Większy iPhone SE 2 Plus pojawi się w 2021 roku. Powinny mieć podobny kształt do iPhone’a 8.

Ale największą zmianą w 2021 roku nie powinien być ekran ani kształt iPhone’a, ale punkt połączenia. Według Ming-Chi Kuo, po iPhonie SE 2 Plus nie będzie złącza Lightning. Oznaczałoby to nie tylko, że nowe modele iPhone’a będą prawdopodobnie ładowane indukcyjnie, jak ma to już miejsce w przypadku wielu innych producentów smartfonów. Oznaczałoby to również, że iPhone nie może już łączyć się z laptopem przez USB.

Nowy LG w teście: Kto naprawdę potrzebuje telefonu komórkowego z dwoma ekranami Huawei Mate 30 Pro w teście: Co może zrobić telefon komórkowy z Androidem bez aplikacji Google? Galaxy A10 w Aldi: dla kogo podstawowy Samsung jest wart zachodu za 139 euro?

Analityk Ming-Chi Kuo nie chciał komentować, ile mogą kosztować nowe modele.

Wykorzystane źródła: 9to5mac: Cztery nowe iPhone’y OLED w 2020 roku

Microsoft nie dostarcza aktualizacji dla Windows 7. Od wtorku najwyższy czas przejść na Windows 10. Aktualizacja jest obecnie bezpłatna.

Jak utworzyć pamięć USB w systemie Windows 10
Seria zdjęć składająca się z 9 zdjęć

Ponieważ cała obsługa systemu Windows 7 wygasła od 14 stycznia 2020 r., Użytkownicy, których to dotyczy, powinni teraz szybko pożegnać się z ukochanym systemem operacyjnym i zdecydować się na alternatywę. W przypadku większości użytkowników powinno to sprowadzić się do bezpłatnego przejścia na system Windows 10 w środowisku prywatnym "c’t"- Magazyn branżowy pod koniec ubiegłego roku. Windows 10 nadal akceptuje klucze instalacyjne z systemu Windows 7 – o ile pozostaje z zainstalowaną wersją systemu Windows.

Od 1.0 do 10: Wszystkie wersje systemu Windows na zdjęciu
Seria zdjęć składająca się z 25 zdjęć

Od dzisiejszego terminu Windows 7 pozostanie w pełni funkcjonalny, ale bez aktualizacji żadne luki w zabezpieczeniach nie zostaną zlikwidowane – a to fatalne w skutkach. Liczba nowo wykrytych błędów jako potencjalnych bram dla koni trojańskich lub wirusów w systemie Windows 7 stale rośnie.

Jak zdobyć system Windows 10

Zmiana jest możliwa na trzy sposoby: Konwertuj instalację systemu Windows 7 na Windows 10 poprzez aktualizację, zamień go na Windows 10 za pomocą nowej instalacji lub zainstaluj nowy system operacyjny równolegle ze starym. W każdym przypadku obowiązują następujące zasady: Wcześniej wykonaj kopię zapasową danych. Tutaj znajdziesz wskazówki dotyczące tworzenia kopii zapasowych.

Pobierz również bezpłatne narzędzie do tworzenia multimediów firmy Microsoft. Oznacza to, że wszystkie dane wymagane do przełącznika można pobrać z systemu Windows 10 – i zapisać na przykład na pendrive. Pokażemy Ci, jak to działa w tych ilustrowanych instrukcjach.

Zaletą konwersji jest to, że programy, ustawienia i dane pozostają nietknięte, co oczywiście dotyczy również instalacji równoległej. Cała znana instalacja systemu Windows 7 jest tam zachowywana i można ją tylko ponownie uruchomić. Kolejna zaleta instalacji równoległej, która dotyczy również nowej instalacji: Otrzymujesz nowy, "czysty" Windows 10 na komputerze. Jednak ryzyko korzystania z systemu Windows 7 w przyszłości nadal istnieje.

Sam Microsoft nie wspomina o sztuczce polegającej na bezpłatnej aktualizacji na swojej stronie internetowej. W odpowiedzi na często zadawane pytania dotyczące aktualizacji do systemu Windows 10 firma pisze "Bezpłatna aktualizacja do systemu Windows 10 za pomocą aplikacji Get Windows 10 (GWX) zakończyła się 29 lipca 2016 r." Na pytanie, w jaki sposób użytkownicy mogą uzyskać system Windows 10, odpowiedź brzmi, że użytkownicy mogą kupić wersje systemu Windows 10.

Nie ma aktualizacji bez sprawdzenia sterownika

W przypadku wariantu upgrade, eksperci pilnie radzą, aby ponownie sprawdzić system, aw szczególności zaktualizować sterowniki, zwłaszcza sterowniki krytyczne, takie jak chipy graficzne lub interfejsy USB. Ponadto obowiązuje: Odinstaluj skaner antywirusowy, także dlatego, że Windows 10 ma własnego Defendera. W przeciwnym razie aktualizacja może się nie powieść z powodu przestarzałych sterowników lub z powodu interwencji ochrony przed wirusami.

Jeśli planowana jest aktualizacja, ważne jest, aby upewnić się, że wypalona płyta DVD lub pamięć USB z systemem Windows 10 jest włożona lub podłączona przy uruchomionym systemie Windows 7 i pliku w każdym przypadku "Setup.exe" jest wywoływany.

Tylko ponowna instalacja wymaga ponownego uruchomienia

Jeśli chcesz ponownie zainstalować system Windows 10 i całkowicie zastąpić system Windows 7, musisz ponownie uruchomić komputer z włożonym dyskiem DVD lub pamięcią USB, aby można go było uruchomić z jednego z tych nośników.

W przypadku równoległej instalacji systemu Windows 10 oprócz systemu Windows 7 ważne jest, aby na dysku twardym była dodatkowa wolna partycja. Jeśli to jeszcze nie istnieje, możesz je znaleźć w Zarządzaniu dyskami systemu Windows ("Panel sterowania / Administracja / Zarządzanie komputerem") odcinając przestrzeń od istniejącej przegrody.

Dostosuj ochronę danych w systemie Windows 10

Jedną z pierwszych rzeczy, które należy zrobić przy nowej instalacji systemu Windows 10, jest sprawdzenie opcji ochrony danych w sekcji "Ustawienia / ochrona danych". Możesz się tam dostać, klikając symbol Windows w lewym dolnym rogu, a następnie klikając symbol koła zębatego. Więcej wskazówek dotyczących ustawiania ochrony danych w systemie Windows 10 można znaleźć tutaj.

Po zakończeniu wsparcia: Windows 7 staje się bramą dla przestępców dziesiątki tysięcy komputerów dotkniętych: Berlin nie działa z powodu konwersji systemu Windows Bardziej podobny do Androida?: Wiemy to o nadchodzącym Windows 10X

Jeśli nie chcesz przeglądać różnych menu, możesz również użyć narzędzia takiego jak "O&O ShutUp10" użycie, które sugeruje użytkownikom ustawienia związane z ochroną danych i może je ustawić za jednym razem.

WordPress Image Lightbox Plugin